Zakończyliśmy szóstą edycję programu akademii aquafresh

W roku szkolnym 2016/2016 zrealizowaliśmy już szóstą edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Przedszkola biorące udział w programie otrzymały bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, które posłużyły do realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu dbania o higienę jamy ustnej. W szóstej edycji programu tematyka została rozszerzona o zagadnienia związane z cukrem. Maluchy dowiedziały się dlaczego cukier jest niezdrowy, jak należy prawidłowo myć rączki i dlaczego jest to tak istotne, a Kapitan Aquafresh tradycyjnie zaprosił najmłodszych do Pastusiowej Olimpiady. 

Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu, dlatego placówki, które uczestniczyły w akcji otrzymały ulotki informacyjno-edukacyjne do przekazania rodzicom. W materiałach tych rodzice otrzymali podstawowe informacje dotyczące dbania o zdrowy uśmiech ich pociech.

Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy o zdrowy uśmiech dzieci!