Witamy w 6. edycji akademii aquafresh

Rozpoczęliśmy realizację szóstej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Przedszkola biorące udział w programie otrzymują bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, które posłużą do realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu dbania o higienę jamy ustnej. W tym roku dzieci uczestniczące w akcji dowiedzą się również, dlaczego cukier jest niezdrowy, jak należy prawidłowo myć rączki i dlaczego jest to tak istotne, a Kapitan Aquafresh zaprosi najmłodszych do Pastusiowej Olimpiady. 

Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu, dlatego placówki, które uczestniczą w akcji otrzymują ulotki informacyjno-edukacyjne do przekazania rodzicom. W materiałach tych rodzice znajdą podstawowe informacje dotyczące dbania o zdrowy uśmiech ich pociech.

Te przedszkola, które nie zdążyły dokonać rejestracji w okresie trwania rekrutacji zachęcamy do rejestracji w Strefie Logowania, gdzie udostępnione są wszystkie materiały edukacyjne programu w wersji elektronicznej. 

Wszystkie przedszkola, zarówno te, które zgłosiły się do programu w czasie trwania rekrutacji jak i te, które pobrały materiały z naszej strony www zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie "Uśmiech dziecka". Szczegóły udziału
w konkursie znajdują się w zakładce "Konkurs".

Zachęcamy do aktywnego udziału w programie Akademii Aquafresh. Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy o zdrowy uśmiech dzieci!