Zaczynamy właśnie ósmą edycję programu Akademia Aquafresh! 

W tym roku szkolnym program zmienia formułę. Przesyłamy do Państwa materiały jedynie drogą elektroniczną, ale proszę się nie martwić - materiały są przygotowane tak, aby można było je z powodzeniem wydrukować i przeprowadzić zajęcia z dziećmi tak, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Do końca paźdzernika bieżącego roku wszystkie, które zakwalifikowały się do udziału w programie w tym roku, otrzymają materały na podany w zgłoszeniu adres mailowy. elementy.  

W tym roku również serdecznie dziękujemy wszystkim Przedszkolom, które wzięły udział w Akcji Uśmiech Dziecka, o której przeczytać możecie Państwo w zakładce „Konkursy”.

Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu, dlatego placówki, które uczestniczą w akcji serdecznie zachęcamy do pobierania materiałów edukacyjnych dla rodziców.   W materiałach tych przekazujemy podstawowe informacje na temat dbania o higienę jamy w domu, wizyt u stomatologa oraz rozwoju ząbków maluchów od momentu narodzin.

Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy o zdrowy uśmiech dzieci!