Rekrutacja do VII edycji Akademii Aquafresh zakończona! 

Przedszkola, które zostały zakwalifikowane do Programu zostały poinformowane o tym drogą mailową, a materiały już są w drodze. Wszystkie te Przedszkola, którym w tym roku się nie udało zachęcamy serdecznie do rejestracji na stronie i pobrania bezpłatnych materiałów, które pomogą prowadzić zajęcia profilaktyczne z dziećmi. 

 

 Rusza kolejna, już VII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, której głównym celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Akademia Aquafresh jest obecna w przedszkolach od 2011 roku. Do końca września bieżącego roku Przedszkola biorące udział w programie otrzymają  bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych opracowane przez zespół ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. doświadczony metodyk wychowania przedszkolnego oraz doświadczony lekarz stomatolog. 

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych, dlatego każde z zakwalifikowanych przedszkoli w tym roku, w pakiecie materiałów otrzyma od nas:

  • Scenariusze zajęć dla Nauczycieli do prowadzenia zajęć z dziećmi
  • Plansze edukacyjne oraz naklejki sprawności, które dzieci będą zdobywać w trakcie zajęć
  • Karty mycia ząbków dla dzieci
  • Naklejki do łazienek wraz z instrukcją mycia ząbków dla dzieci
  • Materiały edukacyjne dla dzieci i rodziców


Program objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, głównym Patronem medialnym jest telewizja Polsat Jim Jam. Fundatorzy nagród w konkursach to Agraf Sp. z o.o., PPH Meblotel, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, PPH Wader & Woźniak Sp. z o.o., Trefl S.A., Epee Polska Sp. z o.o., GlaxoSmithKline Sp. z o.o.

Mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym działaniom przyczynimy się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!